Stawki ustalane są indywidualnie dla każdego klienta z uwzględnieniem rodzaju, stopnia skomplikowania i zawiłości sprawy oraz nakładu koniecznej pracy. Wynagrodzenie płatne jest z góry, jednak wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oraz, aby nie zostawiać nikogo bez dostępu do pomocy prawnej, w wyjątkowych sytuacjach rozkładam wynagrodzenie na dogodne dla Państwa raty.
Mogą Państwo skorzystać zarówno z jednorazowej porady prawnej, jak i zlecić mi sporządzenie pisma procesowego lub poprowadzenie całej sprawy.
Wspólnie ustalamy sposób wynagrodzenia, tak, aby jego forma była jak najkorzystniejsza dla Państwa:
WYNAGRODZENIE OKREŚLONE KWOTĄ:
Ustalamy konkretną kwotę za określoną czynność. Ustalane jest to indywidualnie dla każdej sprawy i czynności. Jest uzależnione od stopnia skomplikowania sprawy, terminu, w jakim czynność być wykonana, oraz przewidywanego nakładu pracy.
Rekomendowana przy: jednorazowych czynnościach, w stosunku do których wszystkie powyższe parametry można przewidzieć, np. sporządzenie umowy, opiniowanie umowy, sporządzenie opinii prawnej, sporządzenie apelacji.
WYNAGRODZENIE GODZINOWE:
Ustalamy stawkę za godzinę pracy, uwzględniając powyżej wskazane czynniki, najczęściej łączone z wynagrodzeniem ryczałtowym, po jego wyczerpaniu. Rozliczenie następuje w uzgodnionych okresach, np. miesięcznie, kwartalnie, na podstawie sporządzonego zestawienia czasu pracy i czynności.
Rekomendowana przy: mediacjach i negocjacjach oraz w sprawach, w których trudna do przewidzenia jest ilość wymaganych czynności oraz czas ich trwania.
WYNAGRODZENIE RYCZAŁTOWE:
Ustalone jest w formie ryczałtowej stawki za zestaw czynności do określonego momentu w postępowaniu, bez względu na czas ich trwania. Najczęściej po wyczerpaniu limitu czynności lub upływie określonego czasu przechodzimy na stawkę godzinową, co jest bardziej korzystne dla klienta.
Rekomendowane przy: postępowaniach zaplanowanych na dłuższy czas - obejmując określone czynności, np. przy postępowaniach sądowych, obejmując wszystkie zdarzenia do pierwszej rozprawy.